top of page

Mesafeli Satış Sözleşmesi

GİRİŞ

 

1. SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı: (Bundan sonra SATICI olarak adlandırılacaktır) Enerjeet Yazılım Teknolojileri A.Ş.

Adres: Gülbahçe Mah. Gülbahçe Cd., Kuluçka Merkezi Binası Sit., No: 1 /45 /21 - 35430, TeknoPark İzmir, Urla, İzmir, Türkiye

Telefon Numarası:

Vergi Dairesi-Numarası:

MERSİS Numarası:

E-posta Adresi: info@enerjeet.com

Web Adresiwww.enerjeet.com

2. ALICI BİLGİLERİ

Adı / Soyadı / Ünvanı: (Bundan sonra ALICI olarak adlandırılacaktır)

Adresi: (ALICI’NIN ADRESİ)

Telefon: (ALICI’NIN TELEFONU)

E-posta adresi: (ALICI’NIN e-posta ADRESİ)

3. SÖZLEŞME KONUSU

Bu sözleşme SATICI ile Müşteri (ALICI) arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. ALICI, satışa konu malların temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında malı sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

4. SİPARİŞ ALINMASI

Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan ve yukarıda adresi belirtilen web sitesi üzerinden verecektir. Herhangi bir sebeple SATICI ile telefon ya da başka bir iletişim aracı ile bağlantıya geçilse bile siparişin internet üzerinden tamamlanması esastır. Sipariş esnasında girilen bilgiler SATICI tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın faaliyetlerini olacaktır.

5. SÖZLEŞME TARİHİ

ALICInın İyzico Ödeme Formunda ödeme bilgilerini girmesinin ardından satışı onayladığı tarihtir. Satışa ilişkin hizmet teslimi ve iptal/iade işlemlerinde başlangıç tarihi olarak esas alınır. ALICI ödemenin başarıyla tamamlanmasının ardından sözleşme tarihini görüntüleyebilmektedir. ALICI bu tarihten itibaren sözleşmeye dair hükümlere tabii sayılır.

6. MALIN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

İlgili hizmetler, ALICInın İYZİCO ödemesini tamamlamasının ardından SATICI tarafından gerekli değerlendirmelerin gerçekleştirilmesine müteakiben 1 hafta içerisinde ALICInın daha önce sunmuş olduğu iletişim adreslerine iletilecektir. ALICInın bu süre zarfında iletişim adreslerini güncellemesi durumunda SATICI ile iletişime geçmesi gerekmektedir. ALICInın iletişim kanallarını kontrol etmesi kendi sorumluluğundadır. ALICIya gerekli değerlendirmelerin ALICInın belirttiği iletişim kanallarından sunulması halinde ön ödemeye tabi olan hizmetin gerçekleştirilmiş olduğu kabul edilir.

7. TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

SATICI taahüt ettiği 7 günlük süre içerisinde ALICIya ilgili hizmetlerini ulaştırmak ile yükümlüdür. ALICInın iletişim adreslerine ilgili hizmetlerin ulaştırılması için ayrıca bir bedel talep edilmemektedir. Söz konusu hizmetlerin ALICIya ulaştırılması için ALICInın bu süre içerisinde herhangi bir ödeme iptal talebi gerçekleştirmemiş olması gerekmektedir.

8. ÖDEME İŞLEMLERİ

Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman İyzico ödeme formu sayfasına yönlendirilecektir. Burada kendisine sunulan ödeme ve taksit seçeneklerinden uygun olanını seçecek ve ödeme işlemini dilerse tamamlayacaktır. Siparişini verdikten sonra 24 saat içerisinde ödemesini göndermemiş olan Siparişler iptal edilir ve SATICI hizmetin teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. SATICI ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. SATICI, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

9. SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

SATICI, sözleşme konusu hizmetin v belgelerin sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere biçimde teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu hizmet, ALICI’DAN başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Haklı gerekçelerle SATICI, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICIYA eşit kalite ve fiyatta malı tedarik edebilir. SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 7 gün içinde tüketiciye iade eder. SATICI bir neden göstermeksizin, ALICI’NIN ödemiş olduğu sipariş tutarını aynı ödeme yolu ile iade ederek, siparişi iptal etme hakkında sahiptir.

10. SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETLERİN ÖZELLİKLERİ

Güneş Enerjisi Paketi Ön Ödemesi

Peşin Satış Tutarı: Ödeme ekranında ALICIya sunulan paketlerde gösterilen satış tutarıdır.

Ödeme Şekli: İyzico Ödeme Formu

Satış Tutarı: Ödeme ekranında ALICIya sunulan paketlerde gösterilen satış tutarıdır.

11. ÖDEME PLANI

ALICI’nın İyzico ödeme formu aracılığıyla yapmış olduğu ödeme ve taksitlendirme seçenekleri geçerlidir. ALICI’NIN kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, ALICI ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile ALICI arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. ALICI, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

12-1. CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu malın kendisine veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir (ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, kullanılmamış kutu, aksesuar vb belge etiketi kaybedilmiş ve deforme edilmemiş vs.) cayma hakkı nedeni ile iade edilen malın teslimat bedeli SATICI tarafından karşılanır. SATICI, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde varsa kıymetli evrakı iade eder, mal bedelini 20 (yirmi) gün içinde iade alır.

12-2. ELEKTRONİK ÜRÜNLERDE CAYMA HAKKI VE İADE SÜRECİ

Elektronik ürünlerin “Cayma Hakkı”dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orjinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

 

Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler için servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunun servis haricinde yapılması durumunda iade alınmayacaktır.

Satın alınan cep telefonuna sim kart takılması, Wifi ile kablosuz bağlantı kurulması halinde cihaz 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında “ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması” gerekmektedir. Bu nedenle de sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınmamaktadır. Ayıplı vs. ürün olması halinde SATICI ile irtibata geçilmelidir. SATICI’NIN yetkili servis raporu talep hakkı bulunmaktadır.

Cayma Hakkı dışında kalan 14 ila 6 ay arası iade talepleri için, ürünün mutlaka teknik servise gitmesi ve servis tarafından ücret iadesi kararı verilmiş olması gerekir.

13. SİPARİŞ İPTALİ

Sipariş iptalleriniz için aynı gün içerisinde info@enerjeet.com eposta adresi üzerinden bizlere bilgi vermeniz gerekmektedir.

14. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek Mallar, ALICI’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ve niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallarda. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, Blu-ray, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICIYA aittir.

15. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır.

16. YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI ve SATICI’NIN Yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri, Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

17. SÖZLEŞMENİN UYGULANMASI

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI ve SATICI’NIN Yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri, Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

18. SÖZLEŞMENİN BAŞLAMASI

Bu sözleşme, Müşterinin SATICI internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.

19. SİPARİŞ SÖZLEŞMESİ İLE BİRLİKTE SATICI’NIN ELEKTRONİK BÜLTEN, ELEKTRONİK POSTA, TELEFON, SMS KANALLARI VASITASI İLE ALICI İLE İLETİŞİME GEÇME ONAYI

Bu sözleşme ile ALICI sipariş sözleşmesini onayladıktan sonra SATICI’NIN bu tarihten sonra yapacağı tüm kampanyalar, indirim fırsatları, ürün ve müşteri memnuniyetinin tespiti amacıyla gönderilecek anketler ve bilgilendirmelerden elektronik bülten, elektronik posta, telefon ve sms aracılığıyla haberdar edilmeyi kabul etmiş sayılır.

20. ONAY

ALICI, sipariş sözleşmesi ile birlikte, sözleşme koşullarını okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

bottom of page